Pravidla členství 

 Potápěčský klub Praha 

Postup při získání členství:

Akcí se myslí jednorázová akce vypsaná na webu, která není jen pro zvané. Není to běžný bazén. Naopak tam patří potápění o víkendu i v úterý :o), výjezdy do Egypta, na Sardinii, do Polska, kulturní akce, cyklovýlety, volejbal, ... Prostě to, od čeho je evidence.

Možná to lépe objasní obrázek:

Schéma členství v PKP

Je to vymyšleno tak, aby většina změn členství mohla probíhat na základě shromážděných údajů automaticky, bez zásahu člověka. Tím se můžeme vyhnout případným dohadováním.

Z hlediska práv jsou na webu používány tyto kategorie:

Aktivní člen
může využívat všechny funkce webu
Neaktivní člen
může číst celý web (všechny akce, kontakty) a upravovat svůj profil, nemůže zakládat akce, hlasovat a na akce ho přihlašuje organizátor.
Zájemce o členství
není členem klubu, čeká na schválení aktivním členem, může číst a upravovat svůj profil, a vidět akce, na na které ho přihlásil organizátor.
Kontakt
není členem klubu, může číst a upravovat svůj profil, požádat o členství a vidět akce, na na které ho přihlásil organizátor.
Spící člen
není členem klubu, může číst a upravovat svůj profil a požádat o obnovení členství.
Bývalý člen
není členem klubu, nemůže se přihlásit na web.

Jak je vidět, Zájemce o členství, Kontakt a Spící člen mají takřka stejná práva. Rozlišeni jsou jen z důvodu automatických činností. Jako čistě technologické opatření je nastaveno, že přihlášky do klubu starší 365 dní, které nejsou potvrzeny nebo nemají žádného ručitele nebo účast na akci, budou vymazány.

Statut registrovaného člověka se aktualizuje při jeho přihlášení na web nebo při zobrazení jeho detailu někým jiným.

 

Dotazy a připomínky posílejte na