Klub 

 Něco málo o klubu 

Potápěčský klub Praha (PKP) vznikl 7. září 1999 pouze pro účely výcviku nových potápěčů, protože se tento výcvik v systém CMAS může provádět pouze pro členy národní organizace. V našem případě je touto organizací Svaz potápěčů České republiky (SPČR) a PKP je jeho členem. V roce 2002 jsme patřili mezi 5 největších klubů v SČP.

Neklademe si žádné další cíle, jako je komerční organizace potápění, zájezdy, pronájem bazénu, půjčování výstroje. Naším základním pravidlem je, že klub nemá žádný majetek. Díky tomu nemohou nastat žádné spory a tahanice.

Bojujeme proti harpunám

Nejsme žádné fanatičtí ochránci přírody, avšak v klubu nestrpíme žádného harpunáře, nebo podobného netvora ničícího to, na co se my chodíme koukat.

Z původního formálního klubu vyrostla fajn parta lidí. Děláme spolu i jiné věci než potápění. Jezdíme na vodu, jezdíme na kole, hrajeme volejbal, ...

Pravidla pro členství v klubu najdete tady. Do klubu bereme zájemce, kteří mezi nás zapadnou. Pokud se chceš stát se členem klubu, vyplň přihlášku a pak ukaž, co v tobě je. Přihlášku musí schválit dva členové s hlasovacím právem, budeš se tedy muset zúčastnit nějaké naší akce, abychom tě poznali. Asi nejjednodušší je přijít na bazén.

Z této chvíli je v klubu 4 aktivních, 18 pasivních a 76 spících členů.
Počet neschválených přihlášek do klubu je 0.

 

Dotazy a připomínky posílejte na